CAENels Uygulamaları

Laboratuar ekipmanları, güvenilir ve hassas kurulumlar ve ölçüm sistemleri için temel oluşturur. CAEN ELS laboratuvarlar için birçok çözüm sağlayabilir: yüksek akım ve son derece yüksek doğrulukta akım sensörleri, akım ölçüm kurulumları, düşük akım elektrometreleri, bipolar akım ve voltaj kontrollü güç kaynakları ve düşük gürültülü sabit voltaj AC/DC güç yüksek performans gerektiren aletlere güç sağlar.

Her hızlandırıcının; ışın hattı deneysel kurulumu, veri toplaması, enstrümantasyonu ve kontrol sistemi için farklı ihtiyaçları vardır. CAEN ELS, performanslar ve kontrol sistemi entegrasyonu açısından farklı elektronik çözümler sunar: uyarlanabilir bimorf aynalar ve foton ışın konumu izleme gibi teknolojiler, CAEN ELS’in uzun ve son teknoloji ürünü bir bilgi birikimi oluşturduğu kilit uygulamalardan ikisidir.

Her tesisin, operasyonun ve ışının teşhisi ve kontrolü için elektronik sistemler veya kartlar bakımından kendi ihtiyaçları vardır.

CAEN ELS, hızlandırıcı makine mühendislerinin ve fizikçilerin katı ihtiyaçlarını karşılamak için farklı form faktörlerinde, farklı kontrol sistemleri ve ortamlarda çeşitli çözümler sunar.

Bu sistemler, nükleer enerji endüstrisinde, araştırma laboratuarlarında, radyografide, radyobiyolojide ve çevresel izlemede yaygın olarak kullanılmaktadır. CAEN ELS, iyon bölmeleri olarak akım üreten dedektörlere doğrudan bağlanabilen farklı bir çözüm sunar ve ayrıca CAEN tarafından tasarlanan düşük gürültülü ve yüksek hassasiyetli yüksek voltaj kaynaklarıyla bunları bastırma kabiliyeti sağlar.

Foton ışınının bir parçacık hızlandırıcıdaki konumunun, deneysel sonuçları büyük ölçüde etkileyebilecek şekilde üretilen ışığın davranışını düzeltmek veya basitçe izlemek için ışın çizgisinin farklı bölümlerinde tespit edilmesi gerekir.
CAEN ELS pikometreleri bu uygulama için özel olarak geliştirilmiştir ve analog sinyali bozabilecek ve ölçümleri etkileyebilecek olası gürültü alımını önlemek için dedektöre çok yakın yerleştirilebilirler.

Manyetik alanların yüksek stabilitesi ve aşırı hassasiyeti, tıbbi uygulamalardan paramanyetik materyal çalışmalarına kadar çeşitli uygulama alanlarında kilit faktörlerdir.
CAEN ELS güç kaynağı serisi, aşırı yapılandırılabilirlik ve güç kaynağı parametrelerinin gerçek zamanlı olarak ayarlanmasına izin veren özel dijital kontrol döngüsü tekniği sayesinde kullanıcıların mevcut varlığı ve dolayısıyla üretilen manyetik alanı her durumda kolayca adapte etmelerini sağlar. Her güç kaynağı modülünde, üniteyi yerel olarak izlemek ve kontrol etmek için bir ekran bulunur.

Yüksek doğruluk ve kararlılık değerleri gerekiyorsa, akım kalibrasyonu her zaman çok zor bir iştir. Ayrıca, ölçüm potansiyeli, ölçüm kalitesi ve kurulumun konfigürasyonu üzerinde etkili bir faktördür.

Farklı uygulamalar, farklı kesinlikte ve doğrulukta akım ölçümleri gerektirir.

CAEN ELS, istenen kararlılık, doğruluk ve kesinlik seviyelerine sahip çok küçükten çok büyük akım değerlerine kadar ölçüm için farklı çözümler sağlar.