CAENels Hakkında

2009 yılında kurulan CAEN ELS (CAEN’in bir spin-off şirketi) müşteri odaklı bir Ar&Ge şirketidir. Bilim ve uygulamalı fizik laboratuvarlarına, üniversitelere ve diğer şirketlerle yönelik ürün geliştirmektedir. Alanlarında uzman bilim adamları, araştırmacılar ve elektronik mühendisleri ile yakın iletişimi sayesinde sektörlere yönelik teknoloji geliştirebilmektedir.

Parçacık hızlandırıcı topluluğun ihtiyaçlarını analiz eden CAEN ELS, mıknatıs güç kaynaklarından teşhis elektronik cihazlarına, hassas akım sensörlerinden karmaşık ışın hattı elektronik sistemlerine kadar çeşitli uygulamalar için hem eksiksiz çözümler hem de elektronik enstrümantasyon sağlayabilmektedir.

CAEN ELS ekibinin büyük bir kısmı parçacık hızlandırıcı tecrübesi bulunan Ar&Ge personelinden oluşmaktadır. Farklı uygulama alanlarında ve heterojen arka plana ve odaklara sahip, yaygın bir know-how ve güçlü bir Ar-Ge yaklaşımı sunmaktadır. Buna ek olarak, büyük tesisler için cihazların tasarlanması ve bakımında kazanılan deneyim, CAEN ELS‘in hızlandırıcı işlemlerinin ve farklı senaryoların ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini doğrudan anlamalarına ve çözüm üretmelerine imkan sağlamaktadır.

Kullanım Alanları
Cihazlar