CAENels Hakkında

2009 yılında kurulan CAEN ELS (CAEN’in bir spin-off şirketi) güçlü bir şekilde müşteri odaklı ve bilim ve uygulamalı fizik laboratuvarlarında, üniversiteler ve diğer şirketlerle bilim adamları, araştırmacılar ve elektronik mühendisleri ile yakın etkileşimin önemini kavrayak teknoloji geliştirmektedir.

Parçacık hızlandırıcı topluluğun ihtiyaçlarını analiz ederek ve paylaşarak, CAEN ELS, mıknatıs güç kaynaklarından teşhis elektronik cihazlarına, hassas akım sensörlerinden karmaşık ışın hattı elektronik sistemlerine kadar bu ortamlardaki çeşitli uygulamalar için hem eksiksiz çözümler hem de elektronik enstrümantasyon sağlayabilmektedir.

CAEN ELS ekibi birçoğu parçacık hızlandırıcıları temelinden gelen Ar&Ge personelinden oluşmaktadır. Farklı uygulama alanlarında ve heterojen arka plana ve odaklara sahip, yaygın bir know-how ve güçlü bir Ar-Ge yaklaşımı sunmaktadır. Buna ek olarak, büyük tesisler için cihazların tasarlanması ve bakımında kazanılan deneyim, CAEN ELS‘in hızlandırıcı işlemlerinin ve farklı senaryoların ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini doğrudan anlamalarına ve çözüm üretmelerine imkan sağlamaktadır.

Kullanım Alanları
Cihazlar