Dijital Spektroskopi

Son yıllarda CAEN, farklı nükleer spektroskopi gereksinimlerini esnek bir şekilde karşılayabilen yeni bir dijital platform geliştirdi. Bu, radyasyon tespiti alanındaki yıllar süren işbirliği ve projelerde toplanan tüm deneyimlerin sonucudur. Bugün CAEN çok ileriye bakıyor ve yol haritası sadece araştırma için değil, gerçek yaşam uygulamaları için de araçların geliştirilmesini içeriyor. Çevre İzleme, Ülke Güvenliği ve Malzeme Bilimi alanında yeni bir dizi araç geliştirilme aşamasındadır ve CAEN, En Üst Seviyede Enstrümanlar sağlama yeteneğinden emindir.

Geliştirilen ilk enstrümanlar en iyi CAEN yeteneklerini birleştiriyor: yüksek performanslı Sayısallaştırıcılar, yerleşik Dijital Darbe İşleme ve son teknoloji ürünü Yüksek Gerilim Güç Kaynakları, bu da Dijital Nükleer Spektroskopi için güçlü ama kompakt bir ürün ailesine yol açtı.

Ölçüm Sistemleri

CAEN SyS, CAEN Spa’nın yeni Sistemler ve Spektroskopi Bölümüdür. Bu gibi bölümler, Radyasyon Ölçüm Sistemleri ve Spektroskopi Çözümlerinin geliştirilmesinde nükleer ölçüm cihazlarıyla alakalı son derece güçlü bir temel bilgiye ihtiyaç duyar. Bu sistemler ve çözümler Nükleer Yakıt Tesisleri, Nükleer Santraller, Ölçüm Laboratuvarları ve Güvenlik Uygulamalarını içeren operasyonlar için mükemmel şekilde uygundur.

CAEN SyS Sistemleri ve Spektroskopi Bölümü, CAEN ekip çalışması ve ortaklık gelenekleri üzerine kurulmuştur. Çok büyük uluslararası araştırma projeleri (LHC@CERN, ALMA@ESO, DEAP@SNOLAB, ICARUS@LNGS, XMASS@Kamioka …) ile onlarca yıllık işbirliği ve birlikte geliştirme, bir müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini düşük maliyetli ve güvenilir çözümlere dönüştürme yeteneğimizi en üst düzeye çıkardı.

CAEN SyS Sistemleri ve Spektroskopi Bölümü, olağanüstü nükleer ölçüm cihazları, uzmanlık ve teknik destek sağlamayı kendine amaç haline getirmiştir.

Nükleer Emniyet ve Güvenlik için Küresel Ölçüm Platformu

Özel Nükleer malzemeler için Taşınabilir tanımlayıcı

Dünyanın Nükleer Atık Yönetimi için İlk Tamamen Dijital Platformu

Tüp Yapılı Çok Kanallı Analizörler

Yük Entegrasyonu için Dijital Sistemler