GZH3DOZ

GZH3DOZ

Radyasyon Analiz Çalışmaları: IRADETS firması deneysel ve teoriksel olarak uzay radyasyon ortamı, uzay hava durumu simülasyonları, yeryüzü veya uzay uygulamaları dahilinde elektronik sistemler üzerinde radyasyon etkileri, elektronik parçaların testlerini ve bunların yanı sıra radyasyon kalkanlama çalışmalarını A’dan Z’ye yürüten Türkiye’deki tek firmadır. Bu çalışmalar ESCC/ESA, JEDEC, ASTM ve Askeri Standartlara uygun olarak yürütülmektedir. Deneysel radyasyon analizinin gerçekleştirilmesinde Dünya’nın bir çok yerinde bulunan ve ESA – NASA gibi kurumlara akredite olmuş tesislerin kullanılmasında firmamız yetkili ve önceliğe sahiptir.

Monte-Carlo tabanlı geliştirdiğimiz madde-parçacık taşınım simülasyon programımız MRADSIM (Matter-Radiation interaction Simulator) ile uzay radyasyonu ile ilgili tüm analizler, nükleer tesislerin her noktasındaki radyasyon analiz çalışmalar, biyolojik örneklerin radyasyon ile etkileşimi, mikro elektronik sistemlerden makro yapılara kadar elektromanyetik radyasyonun elektronvolt (eV) değerlerinden teraelektronvolt (TeV) değerlerine kadar ki tüm elementar parçacıkların madde olan etkileşim simülasyonlarını yapmak kabiliyetine sahiptir.

Testler veya simülasyon çalışmaları sonrasında gelen talep üzerine; verilen bir görev süresince kritik öneme sahip elektronik parça ve/veya sistemler üzerinde meydana gelmesi beklenen etki miktarı üzerinde çalışabilir, sistemlerin taşıma yükünün kalkan ağırlığı/toplam ağırlık optimizasyonunu gerçekleştirebilir ve bu oranın azaltılması için farklı teknik önerilerinde bulunabilir veya alternatif çözümler önerebiliriz.